X
تبلیغات
زولا
فروش کارتون های قدیمی و تجارت الکترونیک
فروش کارتون های قدیمی

هر هفته با ده عنوان نایاب از کارتون های دهه 60 و 70 


تمامی کارتون های قدیمی در سایت موجود نمی باشد برای

خرید کارتونهای نایاب می توانید تماس بگیرید 

مشاوره و خرید تلفنی 


09100 688 001 

09100 688 002 


به روز شده تا اسفند ماه 1394

هر هفته با ده عنوان نایاب از کارتون های دهه 60 و 70 

مرتبه
تاریخ : پنج‌شنبه 29 اسفند‌ماه سال 1387

 

 

 

 

قابل پخش در کامپیوتر و DVD پلیرهای خانگی  

 

 

مجموعه کامل از قسمت های این کارتون جذاب ( 11 قسمت ) را بصورت اختصاصی در فروشگاه  آماده نموده ایم تا علاقه مندان به آن با کمترین هزینه یاد دوران کودکی خود را زنده کنند.

شاید شما هم شنیده باشید بعضیها برای توصیف آدمهای دست و پا چلفتی و خرابکار که بهره هوشی چندانی ندارند از لغت «همینه» استفاده میکنند و لابد هم میدانید این لغت از کجا آمده. بله... از انیمیشن جذابی که خرابکاری دو مرد عروسکی و دوست‌داشتنی را به نمایش میگذارد.
این دو مرد عروسکی پت (Pat) و مت (Mat) نام دارند و در کشور چک پای به عالم هستی گذاشته‌اند . خالق آنها مردی است به نام لوبومیر بنس (Lubomir Benes) . او کار ساخت این انیمیشن را بتنهائی آغاز کرد ، سری اول این انیمیشن را با نام تعمیرکاران (The Tinkers) ساخت و کارش مورد توجه بسیار قرار گرفت. 

 پس از آن، بسیاری او را یاری کردند تا این کار را گسترش دهد ؛ و تاکنون سه سری از آن به نامهای Thats it ، Pat and Mat و "Pat and Mat" return ساخته شده است.
این انیمیشن معروفترین مجموعه انیمیشن بنس است که در استودیوی Brati V triku ساخته شده است . این استودیو از قدیمیترین و بزرگتین استودیوهای تهیه انیمیشین به سبکها و روشهای مختلف است و بسیاری از نوابغ این رشته در آن‌جا مشغولند ...

احمقهایی که هرگز نا امید نمی شوند ؟؟؟

بنس در این استودیو قدم بقدم با انیمیشن آشنا شد و سال 1967 با مشارکت جی ترنکا (Jiri Trnka) بنیانگذار استودی ذکرشده ، اولین انیمیشن خود را ساخت .
بنس سال 1995 به همراه چند انیماتور دیگر استودیوی خود را بنا نهاد اما فرصت زیادی برای کار در این استودیو نیافت . وی نهم دسامبر 1995 در پراگ بدرود حیات گفت .
انیمیشن «همینه» یا «پت و مت» بارها در کشور ما به نمایش درآمده ، بخصوص سری Thats it آن ، و بسیار هم مورد توجه واقع شده است. ژاپن هم ازجمله کشورهائی است که این انیمیشن را بارها به نمایش گذاشته .

حل مسائل ساده

برخلاف ما شرقیها ، غربیها از این انیمیشن خیلی استقبال نکرده‌اند . این نکته دلیل روشنی ندارد ولی شاید بتوان علت همذات پنداری ما ایرانیها را با این انیمیشن حدس زد : ما ایرانیها همان‌طور که درباره هر مسئله تئوری نظر میدهیم در عمل هم فراموش میکنیم که در هر رشته‌ای تخصص نداریم. مثلا اگر یکی از لوازم منزلمان دچار مشکل شود ، قبل از هر اقدامی یا خبر کردن یک تعمیرکار ، خودمان دست به کار میشویم و وقتی کار حسابی خراب شد تازه به فکر میافتیم که از یک متخصص کمک بگیریم ! درست مثل پت و مت ! 

 


بدین رو ، این دو شخصیت خیلی به خود ما یا به اطرافیان بسیار نزدیکمان شبیه اند. البته جذابیتهای ساختاری این انیمیشن را نباید در نفوذ و تاثیرش بی‌اثر دانست . علاوه بر شخصیت جذابی که برای پت و مت پرداخته شده و گوئی از نمونه‌ای واقعی (مثلا ما ایرانیها !) الگوبرداری شده‌اند ، ساخت عروسکها هم بسیار بادقت انجام شده است . ساده ‌لوحی دوست‌داشتنی آنها در چهره عروسکیشان کاملا پیداست . در ساخت و طراحی دکور و فضائی که برای زندگی این دو عروسک خلق شده ، جزئیات کاملا رعایت شده است: رنگ ، شکل ، و ابعاد این دکور بسیار دلنشین است و برای مخاطب علاوه بر حس بصری ، نشانه‌هائی از شخصیتهای انیمیشن به همراه دارد . 

 

 جالب و دوست داشتنی

در کارگردانی این اثر هم نهایت دقت صورت گرفته است ؛ آنها که کمی با رشته انیمیشن‌سازی آشنا باشند میدانند که چنین انیمیشنی تک‌فریم ـ تک‌فریم فیلمبرداری میشود و درنهایت 24 فریم برای یک ثانیه. با این وجود ، کاملا واضح است که این انیمیشن را با دقت و حوصله فراوان ساخته‌اند، چون حرکات عروسکها طبیعی و کامل است. در کارگردانی شیوه راه رفتن، دست دادن، و سایر حرکاتشان به شخصیت عروسکها هم توجه شده ، و این ریزه‌ کاریها هم در کارگردانی و هم در فیلمبرداری این انیمیشن کاملا مور توجه بوده است.
«همینه» همان‌طور که گفته شد ، در بسیاری مواقع برای ما جای صفت را میگیرد و دست و پا چلفتی و بیعرضگی را القا میکند. به این دلیل که تلقی ما از این لغت چنین است : همین است دیگر ... چه میشود کرد؟! این کلمه در ذهن ما بار ارزشی منفی دارد در حالی که «همینه» یا Thats it‌ بار ارزشی کاملا مثبت دارد و به این معناست: آه درسته... خودشه... همینه !

دو احمق که حرف نمی زنند اما رفتارشون ...

از چهار سری این مجموعه ، در کشور ما بیشتر همین سری Thats it به نمایش گذاشته شده و اگر خوب به کارهای پت و مت دقت کنید ، میبینید که چه‌گونه بعد از سمبل کردن هر کدام از خرابکاریهاشان پیروزمندانه و خوشحال به معنای «درسته، خودشه ، همینه» با هم دست میدهند ! اگر تا به حال به همه این موارد دقت نکرده‌اید یک بار دیگر «همینه» را با دقت ببینید . این انیمیشن ارزش چند بار دیدن را دارد .  

 


 

 قابل پخش در کامپیوتر و DVD پلیرهای خانگی  

  

نام محصول: مجموعه پت و مت ( Pat & Mat )  

قیمت: 3000 تومان  

تعداد: 1 DVD 

 


فروش کارتون های قدیمی  بدون سانسور

 

http://dvdnab.blogsky.com 

طبقه بندی:
ارسال توسط عباس محقق نژاد
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
امکانات جانبی


پاکی ها

گالری عکس

اس ام اس